با هماهنگی سازمان بسیج اصناف کشور؛ تاکنون ۱۰میلیون ماسک در کشور توزیع شده است

Friday، ۶ Tir ۱۳۹۹

غلامرضا حسن پور عصر یکشنبه در حاشیه افتتاح بزرگترین واحد صنفی تولید ماسک کشور در کهریزک در جمع خبرنگاران اظهار داشت: طرح تأمین منطقه‌ای ماسک در تهران و سایر شهرستان‌ها اجرا خواهد شد و در این راستا در نظر داریم با اجرای این طرح کارگاه‌های تولید هر منطقه، کار تأمین ماسک مورد نیاز محله خود را برعهده خواهد گرفت.

حسین پور در ادامه با بیان اینکه در صورت اجرای این طرح ضمن تأمین ماسک مورد نیاز محلات، از تردد افراد به سایر مناطق برای تأمین ماسک نیز جلوگیری کنیم گفت: مردم این اطمینان خاطر را داشته باشند که در زمینه اقلام بهداشتی به خصوص ماسک با هیچ کمبودی مواجه نیستیم.

رئیس بسیج اصناف کشور عنوان داشت: با هماهنگی سازمان بسیج اصناف تاکنون حدود ۱۰ میلیون ماسک تولید و در کشور توزیع شده است که این تعداد ماسک در یکهزار و ۴۷۲ کارگاه کوچک، متوسط و بزرگ تحت نظارت رده‌های بسیج اصناف کشور در نقاط مختلف کشور تولید شده است.

وی گفت: از همه واحدهای تولیدی درخواست کرده ایم که به منظور تأمین نیاز بازار در ایام نوروز نیز به فعالیت خود ادامه دهند و واحدهای خانگی و جهادی نیز با شیوع کرونا مشغول تولید ماسک هستند، و همه ماسک‌های تولید شده در مجموعه‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی و درمانی و خدماتی توزیع شده اند.

حسین پور با تاکید بر اینکه بسیج همیشه، تهدیدات را به فرصت‌ها تبدیل کرده است عنوان داشت: قطعاً کرونا را با فعالیت گسترده شکست خواهیم داد و پس از برآورده کردن نیاز کشور، آمادگی کمک به کشورهای اروپایی در زمینه تولید، عرضه و توزیع ماسک را داریم.